top of page

Destek

Bu bölümdeki link ve dökümanların çoğu Travelife tarafından hazırlanmış ve internet sitesinden alınmıştır. Kriterler ve gereklilikleri ile ilgili açıklayıcı bilgiler tarafınıza sunulmuştur. Bu sayfayı ve Travelife linkini kullanarak Travelife denetimine, kendi kendinize Travelife tarafından hazırlanmış formlar, kılavuzlar, kontrol listeleri vb. kullanarak hazırlanabilirsiniz. Desteğe ihtiyacınız olursa akdeniz@isis-turkey.com elektronik posta adresine mail atabilirsiniz.

Terimler

Travelife standartı içerisinde geçen ve Türkçe'ye çevrilen terimlerin anlamları:

 

Hedef: Hedefler genellikle sayılardır ve başlangıç noktasına göre ölçülmeli ve ölçülebilir bir son tarihe sahip olmalıdır.

Amaç: Amaçlar hala sayıları içerebilir, ancak genellikle projeler veya eylemlerle ilgilidir. Yine de, başlangıç noktanızı bilmeniz, bir son tarihiniz olması ve kesin olmanız gerekir, böylece başarılı olup olmadığınızı görmek kolaydır.

Politika: Genelde bir A4 uzunluğunda amaç, hedef ve beyanlarınızı gösteren yazılı dökümanlardır.

Politikaları açık hale getirmek: İsteyenleri ulaşabileceği, görebileceği şekilde yayınlamak. Aynı zamanda "politikaların kullanılabilir ve erişilebilir hale getirilmesi" olarakta geçmektedir.

ÇEVRESEL ETKİLERİN AZALTILMASI
Kriter No: 45, 46, 47, 49, 50, 59, 60, 67, 68, 69, 70, 71, 76, 81, 82, 98, 162

BİYOÇEŞİTLİLİK ve HAYVAN REFAHI
Kriter No: 101, 102, 103, 151

stay better travelife.png
  • Instagram
  • LinkedIn
bottom of page